Київ, вул. Р. Окіпної, 1

+38 (095) 103 0 301

Показати

+38 (068) 309 77 45

Показати

+38 (099) 089 20 41

Показати

Ретенція зуба мудрості

Ретенція зуба мудрості

Дистопірований зуб - особливості лікування та видалення

Ретенція зуба - це медичне поняття, що означає неповне прорізування. Як правило, зуб залишається в яснах. У деяких складних випадках ховається під кістковою тканиною. Дистопірований - це неправильно розташований або зміщений зуб. Причина - формування не на тому місці або ріст під іншим кутом. Подібні дефекти спостерігаються не тільки в третіх молярах, часто зустрічаються в іклах і різцях, особливо у дітей і підлітків. Якщо у вас виявлено ретенцію зуба мудрості або інші проблеми, необхідна консультація провідних лікарів-ортодонтів і грамотне оперативне лікування, звертайтесь в стоматологічний центр «Дентал Сіті» ст.м. Лівобережна. Фахівці якісно вирішать найбільш складні завдання, зберігши красу і здоров'я вашої посмішки.

Ретенція зуба мудрості - види і особливості

Видалення і лікування деформованих викривлених зубів ускладнюється тим, що до них немає прямого доступу. Але незважаючи на це, всі процедури відносяться до малоінвазивних, тобто мінімізується травматичність області впливу.

При діагностованій ретенції зуба, лікування підбирається відповідно до типу патології. Розрізняють два види:

  • повна;
  • часткова.

У першому випадку відсутній візуальний контакт - зубна одиниця не візуалізується. Її закриває слизова або кісткова тканина. У другому варіанті, частину зуба видно.

Дещо по-іншому визначається ретенція зуба у дитини. Дане порушення умовно називається «затримка росту». Це стосується як молочних, так і корінних зубів. Формується патологія при прорізуванні. Зуб може виднітися або повністю ховатися під яснами. Найчастіше дитяча ретенція спостерігається в других премолярах, третіх молярах, іклах.

Ретенція 38 зуба - опис і специфіка будови

Це моляр нижньої щелепи, розташований зліва. Він має 2 корені і відноситься до зубів мудрості. Своє числове значення отримав через положення. Зуб є третім моляром, восьмим за рахунком в нижньому ряду. З'являється він, як правило, раніше за інших. Ретенція 38 зуба спостерігається не завжди. У деяких випадках його навіть вдається зберегти.

Ретенція 48 зуба - особливості структури

Називається аналогічно - моляром чи вісімкою. Розташовується зуб навпроти 38-го (на нижній щелепі зліва), має схожу зовнішню і внутрішню будову. Ретенція 48 зуба - не менше поширене захворювання. Методика лікування верхніх і нижніх молярів, практично, ідентична. План розробляється, як згадувалося раніше, відповідно до типу патології і фізіологічних особливостей організму.

Специфіка видалення

При ретенції зубів ортодонтія пропонує кілька варіантів лікування або хірургічне видалення. Другий варіант більш поширений, з огляду на те, що не всі пацієнти при прояві перших симптомів звертаються до фахівця, незважаючи на те, що ідентифікатор проблеми - це біль.

При повній ретенції лікар:

  • робить невеликий надріз на яснах;
  • відшаровує слизисто-надкісний клаптик;
  • при необхідності сегментує зуб (розрізає на частини);
  • проводить видалення.

Сегментації можна уникнути в разі, якщо вісь виведення зуба відповідає параметрам спочатку сформованого «вікна». Така процедура проводиться набагато швидше і легше. У складних випадках видалення може тривати 2-3 години. Оперативне втручання проводиться під місцевою або загальною анестезією. Рішення про видалення лікар приймає зважаючи на ризик ускладнень від запальних процесів, дефіцит місця для вирівнювання або непоправну кривизну зуба.

Варіанти і етапи лікування

Терапія зазвичай застосовується для різців та іклів, рідше при рецензії 38 і 48 молярів. Мета процедури - витяжка і установка зуба в потрібний стан щодо щелепної дуги. При ретенції зуба лікування характеризується тривалістю і трудомісткістю, але дозволяє зберегти прикус.

Основні етапи:

На початковому етапі проводиться діагностика, яка включає в себе консультацію, дослідження за допомогою рентгена, КТ, МРТ та інших методик. Лікар складає повну клінічну картину, визначає також етимологію захворювання.

Потім складається план лікування і підбирається відповідний ортодонтичний апарат (брекет-системи металевого типу, керамічні, сапфірові або лінгвальні).

Після цього для отримання доступу до зачатку зуба створюється віконце в слизовій потрібного розміру.

На завершення на дістопірованих або ретенованих зубах фіксується брекет або кнопка (не обов'язково на всю щелепу).

Таким чином, проводиться витягування, що додає зубу правильного положення в ряду. Для закріплення результату після зняття брекетів, застосовуються елайнери.

Рішення лікувати або видаляти приймається відповідно до складності кривизни, ступеня розвитку запальних процесів і інших нюансів, які з'ясовуються індивідуально для кожного пацієнта.

Звертайтесь в стоматологічну клініку «Дентал Сіті» ст.м. Лівобережна, де сертифіковані досвідчені ортодонти позбавлять вас найскладніших проблем, використовуючи високотехнологічне обладнання та інноваційні методики. 

Записатися на прийом

Запис на прийом

Запис на
прийом