Київ, вул. Р. Окіпної, 1

+38 (095) 103 0 301

Показати

+38 (068) 309 77 45

Показати

+38 (099) 089 20 41

Показати

Коронки

Коронки

Коронку або зубний протез, що імітує справжній зуб, встановлюють з метою збереження зіпсованого елемента або повної його заміни. У стоматології застосовують різні види зубних коронок. Щоб зробити вірний вибір, варто дізнатися, які різновиди коронок на зуби бувають, якими особливостями характеризуються протези і які з них кращі для установки в зоні посмішки й в бічних відділах. Стоматологічна клініка Київ пропонує послуги установки коронок на зуби з різних матеріалів.

Коронка ціна

Ціна коронки на зуб залежить від матеріалу. Так, в середньому коронка з металокераміки коштує від 1000 гривень, трохи дешевше коштують коронки з діоксиду цирконію і кераміки та оксиду алюмінію + кераміка. Вартість коронки обговорюється на первинному прийомі з лікарем-ортопедом, в залежності від обраного матеріалу.

Установка коронки Київ

Коронку на зуб зазвичай встановлюють при його вирішенні більш ніж на 50%. Якщо одиниця частково збереглася, протез виготовляють в лабораторії й кріплять на видиму частину зуба за допомогою спеціального стоматологічного цементу. В результаті вдається відновити не тільки естетику зубного ряду, але і жувальну і артикуляційну функцію.

Коронки на зуби відрізняються матеріалами виготовлення, відповідно, властивостями і вартістю. Розрізняють такі види зубних коронок:

 • металопластикові: лояльний за ціною варіант протезування, який передбачає установку коронок з металевою базою і пластмасовим покриттям. Традиційно конструкції виготовляють з нікелю, кобальту, хрому. Незважаючи на природний зовнішній вигляд і відносно хорошу функціональність, носити такі протези тривалий час не варто: виріб швидко втрачає свою білизну, трохи збільшується в габаритах і потребують заміни;

 • металокерамічні: коронки з кобальту, хрому або титану. Для додання коронці естетичного вигляду металеву базу покриває керамічним шаром і з'єднують елементи за допомогою впливу високих температур. Ці коронки естетично виглядають, витримують підвищену жувальну навантаження, не стираються і можуть бути встановлені як на окремі зуби, так і в якості моста;

 • металеві: з переваг таких виробів варто відзначити виняткову міцність (за рахунок пластичності матеріалу коронка з цього виду матеріалу не тріскається і довго не зношується). Однак металеві протези вкрай неестетичні, здатні викликати алергію, їх складно посадити на зуб;

 • кераміка: коронки з цього матеріалу мають невелику вагу, несприйнятливі до барвників і здатні прослужити до 10-15 років;

 • діоксид цирконію: коронки підвищеної міцності, естетичні і повністю безпечні для здоров'я людини. Вироби рекомендовані до установки пацієнтам, які пред'являють високі вимоги до зовнішнього вигляду конструкцій і хочуть, щоб нові зуби не відрізнялися від природних елементів;

 • золото-м'який метал, такі коронки добре прилягають, не дратують слизову, не призводять до кровоточивості ясен. Дуже часто золоті протези покривають керамічним шаром;

Коронка на зуб Київ

Оскільки зуби в області посмішки помітні оточуючим, до протезування цієї зони пред'являються високі естетичні вимоги. У зв'язку з цим на передні зуби краще ставити протези з діоксиду цирконію (оксиду алюмінію), металокераміки або цільно керамічні коронки.

На верхні різці надягають ковпачки з цільної кераміки, вони добре виглядають і не піддаються великому навантаженню. Вироби готують з медичного фарфору методом литтєвого пресування. На нижні різці і ікла випадає істотне навантаження, тому в цьому випадку цільну кераміки замінюють діоксидом цирконію. Міцний каркас покривають керамічним шаром-виходить надійний і привабливий протез на передні зуби.

Крім цього, діоксид цирконію успішно застосовують при установці зубних мостів в зоні посмішки.

Оскільки жувальні зуби беруть на себе основну частину навантаження, коронки на них повинні бути міцними. Найчастіше в бічні відділи ставлять металокерамічні коронки. Металокераміка міцна і естетична, але передбачає істотну обточування зубної тканини.

Відмінно себе зарекомендував діоксид цирконію. Його міцність порівнянна з міцністю металевих коронок, тільки цирконієві протези, на відміну від металевих, дуже схожі з натуральними зубами. Інший плюс такого вибору-це несуттєва обточування зубної емалі перед протезуванням.

Металокераміка-практичний варіант, який встановлюють, як на передні, так і на жувальні зуби. Служать такі конструкції до 10 років. Коронки з медичного фарфору не темніють і не тьмяніють, можуть служити до 10-15 років. Весь цей період виріб виглядає, як натуральний зуб. Ще більш стійкими визнані коронки з діоксиду цирконію: їх термін експлуатації – 15-20 років. Протези зі сплавів дорогоцінних металів і вироби з нікелю також відрізняються довговічністю і можуть простояти до 15 років.

Методика догляду за коронками практично нічим не відрізняється від принципів догляду за природними зубами і передбачає:

 • здійснення гігієни порожнини рота двічі на день;

 • очищення проміжків між зубами і простору під протезами іригатором;

 • корекція харчування-виключення з меню занадто твердих продуктів і температурних перепадів;

 • контроль стану ясен і областей стиків зубів з коронками;

 • використання ополіскувачів для порожнини рота після кожного прийому їжі;

Стоматологи радять також періодично масажувати ясна під конструкцією. Установка коронки Лівобережна передбачає індивідуальний підхід до кожного пацієнта, підбір матеріалів, підготовку зуба до установки.

Записатися на прийом

Запис на прийом

Запис на
прийом